İSBİ İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi

 

Sahip olduğu 180.152 metrekare alan ile İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi, 1996 yılından bu yana İSBİ A.Ş. (İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.) tarafından başarılı bir şekilde işletilmektedir. 19 Şubat 2020 tarihinde yayımlanan kararnameyle İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 

 

İstanbul İhtisas Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş., 1990 yılında faaliyete geçmiş olan ve hazine arazisi üzerinde yer alan İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi’nin kurucu ve işleticiliğini Bakanlar Kurulu kararıyla 1 Temmuz 1996 tarihinden itibaren 40 yıl süre için yap-işlet-devret modeline göre almış olup, bu konudaki sorumluluğunu başarı ile yürüten bir özel sektör kuruluşudur.  İSBİ A.Ş., Dinamik Grup şirketler grubunun bir parçasıdır.

 

 

PortİSBİ Gazimağusa Serbest Liman ve Bölgesi

 

PortİSBİ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu kararıyla, ülkenin en büyük limanı olan Gazimağusa’da kurulmuş bir serbest liman ve bölgedir.

 

PortİSBİ’de şirketler, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika’nın kesişim noktasında, vergi, tarife, kota gibi ticaret engellerinin ortadan kaldırıldığı, sınai ve ticari faaliyetler için geniş teşvik ve avantajların tanındığı, gelişen bir ticaret merkezinde olmanın avantajlarından yararlanırlar.

 

Gazimağusa Serbest Liman ve Bölgesi, Gazimağusa Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Telefon: +90 392 365 63 90, Faks: +90 392 365 63 95 www.portisbi.com